Kategorie

Nicorette Coolmint 4mg x 20 tabl do ssania dla osób pąlacych więcej niż 20 papierosów dziennie

Producent: MCNEIL AB
Tabletki do ssania NICORETTE Coolmint zwalczają 2 główne objawy rzucania palenia:
- Chęć zapalenia
- Drażliwość

Terapeutyczna nikotyna zawarta w tabletce do ssania NICORETTE Coolmint pozwoli pokonać ochotę na papierosa.

NICORETTE Coolmint, 4 mg dla osób palących pierwszego papierosa przed upływem 30 minut od przebudzenia lub które wypalają więcej niż 20 papierosów na dobę.

 

szt.
11,99 zł

 

Lek NICORETTE Coolmint  jest stosowany w celu złagodzenia objawów odstawiennych i zmniejszenia głodu nikotynowego, które występują w trakcie podejmowania próby zaprzestania palenia lub zmniejszania liczby wypalanych papierosów, gdy próbuje się rzucić palenie.

 

NICORETTE Coolmint - działanie:
NICORETTE Coolmint łagodzi objawy odstawienne występujące po zaprzestaniu palenia, w tym głód nikotynowy. Gdy nagle zaprzestanie się dostarczać do organizmu nikotynę z tytoniu, rozwijają się różne rodzaje nieprzyjemnych odczuć, zwanych objawami odstawienia, np. drażliwość, uczucie złości lub depresji, lęk, niepokój, obniżenie koncentracji uwagi, zwiększenie apetytu lub zwiększenie masy ciała, silne pragnienie zapalenia papierosa (głód), przebudzenia w nocy lub zaburzenia snu. Nikotyna zawarta w leku NICORETTE Coolmint może zapobiec wystąpieniu tych nieprzyjemnych odczuć lub zmniejszyć ich nasilenie oraz zmniejszyć pragnienie zapalenia papierosa.


Lek NICORETTE Coolmint, 4 mg, tabletki do ssania nadaje się do stosowania u osób palących o wysokim stopniu uzależnienia od nikotyny, tj. które wypalają pierwszego papierosa w trakcie dnia w ciągu 30 minut od przebudzenia lub które wypalają więcej niż 20 papierosów na dobę.

NICORETTE Coolmint - sposób użycia:

Tabletkę do ssania należy umieścić w jamie ustnej i poczekać na rozpuszczenie jej i uwolnienie nikotyny, by ta mogła się wchłonąć do organizmu.

Prawidłowym sposobem stosowania leku jest umieszczenie jednej tabletki w jamie ustnej i przesuwanie jej od czasu do czasu z jednej strony jamy ustnej na drugą, aż do całkowitego rozpuszczenia. Powinno to potrwać mniej niż 20 minut.
Tabletki do ssania nie należy rozgryzać ani połykać w całości.
Nie stosować więcej niż 15 tabletek do ssania na dobę.

A ) Natychmiastowe rzucenie palenia

Rozpocząć terapię od stosowania od 8 do 12 tabletek do ssania na dobę. Gdy tylko pojawi się pragnienie zapalenia papierosa, należy umieścić w jamie ustnej jedną tabletkę do ssania i poczekać, aż się rozpuści.
Stosować w ten sposób tabletki do ssania przez maksymalnie 6 tygodni, a następnie stopniowo zmniejszać liczbę tabletek stosowanych w ciągu doby.

Gdy stosujesz tylko 1 lub 2 tabletki do ssania na dobę oznacza to, że jesteś wolny od nałogu i możesz zaprzestać stosowania NICORETTE Coolmint.
Po całkowitym zaprzestaniu palenia możesz czasem odczuwać gwałtowną potrzebę zapalenia papierosa. W takim wypadku można ponownie zastosować tabletkę do ssania.

B) Stopniowe rzucanie palenia

W przypadku odczucia silnego pragnienia zapalenia papierosa należy zastosować tabletkę do ssania NICORETTE Coolmint zamiast papierosa, aby opanować głód nikotynowy. Należy zmniejszyć liczbę papierosów wypalanych w ciągu doby do jak najmniejszej liczby. 
Gdy tylko poczujesz, że jesteś w stanie całkowicie rzucić palenie, powinieneś zaprzestać sięgania po papierosy i postępować zgodnie z instrukcjami dotyczącymi natychmiastowego rzucenia palenia.

NICORETTE Coolmint - przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na nikotynę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.
Stosowanie u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Stosowanie u osób, które nigdy nie paliły.
Stosowanie u osób palących w wieku 12-17 lat według uznania lekarza.