Ocuvite Lutein Forte 60 tabl

Producent: PHARMA BERLI
Ocuvite Lutein Forte wspomaga prawidłowe funkcjonowanie naturalnego systemu obronnego oczu przed działaniem wolnych rodników. Regularne zażywanie zwiększa gęstość barwnika plamki żółtej u osób zdrowych i chorych.
szt.
55,15 zł
Tabletki Ocuvite Lutein Forte zawierają karitenoidy (luteina, zeaksantyna), witaminy (wit. C, E) oraz minerały (cynk i selen), które neutralizują wolne rodniki.  

Działanie:
Luteina i zeaksantyna należą do grupy karotenoidów, naturalnych barwników roślinnych, które występują w ciemnozielonych warzywach liściastych, np. w szpinaku. Znaczne ilości luteiny i zeaksantyny znajdują się w plamce żółtej, części oka odpowiedzialnej za widzenie centralne i ostrość wzroku.
Karotenoidy, witaminy i minerały o działaniu przeciwutleniającym zawarte w Ocuvite Lutein Forte nie są syntetyzowane w organizmie człowieka i muszą być dostarczane wraz z dietą i/lub suplementami diety.

Ocuvite Lutein Forte wspomaga prawidłowe funkcjonowanie naturalnego systemu obronnego oczu przed działaniem wolnych rodników. Regularne przyjmowanie suplementu diety zwiększa gęstość barwnika plamki żółtej u osób zdrowych i chorych. 

Zapotrzebowanie na substancje przeciwutleniające wzrasta z wiekiem oraz u osób cierpiących na przewlekłe choroby oczu, takie jak: zaćma, jaskra, zespół suchego oka, retinopatia cukrzycowa, związane z wiekiem zwyrodnienie plamki żółte (AMD).

Wskazania:
Tabletki Ocuvite Lutein Forte opracowano z myślą o zachowaniu prawidłowej ostrości widzenia przez długi czas.
 
Stosowanie:
 1 lub 2 tabletki na dobę w trakcie posiłku. 

Skład
1 tabletka zawiera:
- witamina C - 60 mg
- witamina E - 8,8 mg
- Luteina - 6 mg
- Cynk - 5 mg
- Zeaksantyna - 0,5 mg
- Selen - 20 mcg  

Informacje dodatkowe:
    Nie zawiera glutenu.
    Niska zawartość cukru.
    Nie zawiera laktozy.
    Może być stosowany przez chorych na cukrzycę.
    Nie zawiera oleju z orzeszków ziemnych.